דף בית > כתבות ומאמרים > הודעת תדרוך לתקשורת    
     

הודעת תדרוך לתקשורת, 12.01.2009

אתמול, 11 בינואר, בשעות אחה"צ, הזעיק מנכ"ל משרד הבטחון את עורכי ערוצי התקשורת לתידרוך בהול וחסוי. בכניסה נלקחו מהמוזמנים מכשירי הטלפון הסלולארי שלהם למניעת הדלפות.

בתידרוך נכחו "הכהנים הגדולים" של "כיפת ברזל": ראש מפא"ת שמואל קרן ומר יעקב נגל שהוביל את הועדה שבחרה את "כיפת ברזל" ופסלה את כל שאר החלופות האחרות להגנה מפני טילים.

מה היה העניין הבהול והסודי ביותר שבעטיו הוזעקו העורכים בהתראה של אפס זמן בעיצומה של המלחמה בעזה?

העניין הבהול והחשוב היה הצטדקות של ראשי מפא"ת מדוע הם נאחזים בקרנות המזבח של מערכת הגנה מפני טילים שעדיין אינה קיימת (כיפת ברזל), ופוסלים מערכות אחרות שכבר קיימות: תותח הפאלאנקס ומערכת הלייזר נאוטילוס.

זוהי דוגמא נוספת להתנהגות הילדותית והבלתי רציונלית של מערכת הבטחון בנושא.

בכל פעם שמוזכר השם "נאוטילוס", מערכת הבטחון מגיבה בצורה פבלובית של השמצות חסרות רסן נגד כל מי ש"מעז" לדבר בשבח המערכת. בשביל מערכת הבטחון, כל מי שתומך בנאוטילוס הוא "סוחר נשק" חסר מצפון...

נו, באמת. עמותת "מגן לעורף" מורכבת מאנשים שתרמו רבות לבטחון ישראל, ופועלים בהתנדבות שלא על מנת לקבל פרס וללא שום אינטרס עסקי או כלכלי.

עמדת "מגן לעורף": להביא מייד את כל הטכנולוגיות להגנה מפני טילים.

התגובה הלא רציונלית של מערכת הבטחון נגד הנאוטילוס נובעת כנראה מחששה שמערכת זו מתחרה ב"כיפת ברזל" של רפא"ל הנמצאת כיום בפיתוח, אבל הגישה הנכונה והקונסטרוקטיבית לשמירה על מדינת ישראל מפני איום הטילים היא לאמץ את שתי הטכנולוגיות: טילים ולייזר כימי. זאת מכיוון שלכל מערכת יש יתרונות וחסרונות, ורק שילובן של השתיים יבטיח לישראל הגנה אופטימלית על עריה. בנוסף, יש להביא את מערכת הפאלאנקס המתאימה להגנה על מטרות נקודה כמו תחנות כוח ומתקנים רגישים.

מערכת הבטחון נלחמת נגד מערכת הלייזר שהוכיחה הצלחה של קרוב ל-100% ב-46 ניסויים, ע"י הפצת סיפורי מעשיות חסרי שחר הנאמרים בארשת "סמכותית" כביכול ובלוויית מצגות "מדעיות". מוטב לה למערכת הבטחון שתחדל מכך ותעשה את הדבר היחיד ההגיוני והאחראי: לבקש מהאמריקאים להשמיש את המערכת ולנסות אותה.

מדינה אחראית אינה יכולה להרשות לעצמה לוותר על שום אופציה להגנה מפני טילים, גם אם פירוש הדבר שלכמה אנשים במערכת הבטחון יהיה לא נעים להיווכח שטעו... עדיף שהאגו שלהם ייפגע מאשר שילדים ייפגעו מטילים.

מנכ"ל משרד הבטחון אמר בתדריך, בין היתר, שאין לו בעייה של כסף ושהוא מוכן להביא לישראל כל מערכת שתיתן פתרון נגד הטילים. זהו שינוי כיוון מבורך. בעבר טענה מערכת הבטחון שיש לה קשיי תקציב, אבל כשמדובר באיום הטילים על ישראל, האיום האסטרטגי החמור ביותר בתולדותינו, אסור לקחת צ'אנס ואין מקום להתלבט בין 2 מערכות. חייבים להביא את שתיהן.

ואם אנשי משרד האוצר יאמרו שאין תקציב לעוד מערכת, שאלו אותם: "ולעוד מלחמה יש תקציב?" כי זה מה שקרה לנו במלחמת לבנון השנייה וזה מה שקורה לנו במלחמת עזה הנוכחית. אילו היו לנו מערכות הגנה מפני טילים שמיירטות את כל, או רוב הטילים הנורים עלינו, לא היה צורך לצאת למלחמת עזה.

זה היה הפתרון הזול ביותר, שלא לדבר על היתרונות הבטחוניים והמדיניים.

מערכת הלייזר (נאוטילוס והדור השני שלה – סקייגארד) היא היחידה בעולם שעברה בהצלחה סדרה של 46 ניסויי יירוט של מטרות שונות (רקטות שונות, פגזי ארטילריה ופצמ"רים) בקרוב למאה אחוזי הצלחה. ועוד משהו: מערכת נאוטילוס היא היחידה שקיימת בפועל ושניתן להשמיש אותה ליירוט טילים ופצמ"רים ולהביא אותה לישראל. כיפת ברזל עדיין בשלבי התכנון. הניסוי הראשון של כיפת ברזל היה אמור להתבצע בדצמבר 2008. נדחה לפברואר 2009. ועכשיו נדחה שוב לאפריל 2009.

זה לא הגיוני שיבקשו מאזרחי ישראל לחכות עוד שנים עד שיגיע הפתרון. משרד הבטחון אומר לנו לחכות עד שנת 2010 בה תהיה כיפת ברזל מוכנה חלקית, אבל בקצב הדחיות שאנו רואים, ייתכן והערכתו של מפקד חיל האויר לשעבר, אלוף הרצל בודינגר, שיקח לכיפת ברזל 10 שנים להיות מוכנה, היא מעשית יותר.

אז כן. שימשיכו לפתח את כיפת ברזל. ושימשיכו לפתח לייזר מוצק (גם הוא יהיה מוכן רק עוד 10 שנים). אבל עד אז – להביא לישראל את המערכת היחידה שקיימת.

הצטיידות ב-8 מערכות סקייגארד להגנת כל דרום הארץ תהיה יותר זולה משבוע לחימה בעזה. תהיה יותר זולה מהנזק הנגרם למשק מהמלחמה. ותשנה לחלוטין את מאזן הכוחות שלנו מול החמאס.

הנהלת עמותת "מגן לעורף": ד"ר עודד עמיחי, אל"מ (מיל') יוסי ארזי, אל"מ (מיל') עפר לביא, פרופ' אריאל כהן, פרופ' ישעיה נבנצל, פרופ' גרשון גרוסמן, תא"ל (מיל') צבי שור, אברהם שביט, אל"מ (מיל') יעקב עובדיה, אל"מ (מיל') יוסי לנגוצקי, צחי רביב, ד"ר עזריאל לורבר.

     
     

פרטי התקשרות עם העמותה:
ד”ר עודד עמיחי: 054-7917060
תא"ל (מיל') צבי שור: 054-466-3452


 ע.ר. 5-80503670

ד"ר נתן פרבר: 052-889-9492
יעל ארצי: 052-232-8382

דוא"ל: magenlaoref@gmail.com

 

 

האתר נבנה ע"י: סטודיו פייג'רס-דיזיין