דף בית > חדשות ועדכונים    
     

אילת על כוונת חיזבאללה: נסראללה מכוון סקאדים לאילת כדי לאותת: "אין לכם לאן לברוח". כך מעריכים גורמי ביון במערב
(אלכס פישמן, ידיעות אחרונות, 15.6.2011):


במלחמת המפרץ הראשונה, כשצבאו של סדאם חוסיין שיגר טילי סקאד לעבר גוש דן, הפכה אילת לעיר מקלט לעשרות אלפי אזרחים מבוהלים מתל אביב והסביבה. אולם ממידע שהגיע לידי גורמי ביון מערביים עולה חשש שבמלחמה הבאה גם אילת כבר לא תהיה מוגנת מפני איום הסקאדים.
בדצמבר 2010 פירסם העיתון " ניו יורק טיימס" מסמכים שחשף אתר ההדלפות ויקיליקס, ומהם עלה כי סוריה העבירה לידי חיזבאללה עשרה טילי קרקע-קרקע מדגם סקאד-די. חלק מהטילים ארוכי הטווח הללו - שמסוגלים לפגוע במטרה במרחק 700 ק"מ מנקודת השיגור - הוברחו לתוך שטח לבנון.
באחרונה גילו מקורות ביון מערביים כי חיזבאללה פרס את הטילים הללו באופן שמאיים על אתרים רגישים במיוחד בעומק ישראל. לא מן הנמנע כי אחד היעדים הללו הוא דימונה.
אולם לא רק יעדים רגישים על הכוונת: ההערכה היא שכמה מטילי סקאד-די שקיבל חיזבאללה מסוריה מכוונים לעבר אילת.
מומחים בישראל מציינים כי ההסבר האפשרי לכך שחיזבאללה עשוי לכוון את הטילים שברשותו דווקא לעבר עיר הנופש הדרומית הוא בעיקר תעמולתי. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שב והכריז בנאומיו בעבר שאין נקודה בישראל שחסינה מפני הטילים שברשותו. מבחינתו של נסראללה, פריסת הסקאדים הנוכחית נועדה לאותת לישראלים: אין לכם לאן לברוח, אפילו "עיר המקלט" אילת כבר לא בטוחה.
לעבר גוש דן לבדו מכוונים כיום יותר מ- 4,000 טילים ורקטות ארוכי טווח הפרוסים בסוריה ובלבנון. לחיזבאללה יש כיום אפשרות לשגר עשרות טילים בכל מטח. על פי התחזיות לקצב ההתחמשות בחזית הצפונית, בשנת 2012 יהיו מכוונים כ- 5,000 טילים ורקטות ארוכי טווח לעבר אזור תל אביב.
הבוקר יחל אלוף אייזנברג את תפקידו כמפקד פיקוד העורף במקומו של אלוף פיקוד הצפון המיועד יאיר גולן. אחד האתגרים שיעמדו לפתחו של אלוף פיקוד העורף החדש יהיה העברת חלק גדול משירותי החירום והמתקנים הביטחוניים והאזרחיים החיוניים אל מתחת לאדמה - כדי שיהיו מוגנים לכל תרחיש.

     
     

פרטי התקשרות עם העמותה:
ד”ר עודד עמיחי: 054-7917060
תא"ל (מיל') צבי שור: 054-466-3452


 ע.ר. 5-80503670

ד"ר נתן פרבר: 052-889-9492
יעל ארצי: 052-232-8382

דוא"ל: magenlaoref@gmail.com

 

 

האתר נבנה ע"י: סטודיו פייג'רס-דיזיין